Objevování Polska (část 2.)

7. května 2016 v 23:01 |  Z cest

Tipy v části 1. k nalezení zde.


ROGÓW

Dalším místem na kratší výlet je obec Rogów a v ní ležící Park Leśny U Kaczyny. Ve své podstatě je to restaurace obklopená Mini-Zoo a hřebčínem.Ale i to málo stačí dětem ke štěstí. A pokud je to vyšperkováno trochu hardcore dětským hřištěm (beton nebo kočičí hlavy jako povrch), není co řešit.


Fotogalerie zde.


RYBNIK

Pokud jsou děti fandové dinosaurů nebo jsou tak trochu hyperaktivní a potřebují se vybít, nabízí se Rodzinny Park Atrakcji v Rybniku. Je to svým způsobem hodně provinční park, ale svůj účel splní.Fotogalerie zde.


CHORZÓW

Zajímavějším místem z pohledu dinosaurů a i dalších atrakcí je dozajista Śląski Ogród Zoologiczny v Chorzówě. Ten je příjemným překvapením především ve světle faktu, že ostravská ZOO bývá plná Poláků, kdy si to člověk vysvětluje tím, že asi v blízkém okolí nemají za zvířaty kam. Ale opak je pravdou.ZOO v Chorzówě je dostatečně veliké a zároveň i nadupané zvířaty.


Fotogalerie zde.


OPOLE

Podobně našlapané je i trošku vzdálenější ZOO v Opole. To je umístěné na kraji města na břehu Odry v obrovském parku.Fotogalerie zde.


KRASIEJÓW

Předchozí je dobré pro celodenní výlet spojit s Parkem Nauki i Rozrywki v Krasiejówě. Místní JuraPark je obrovský prostor zaplněný dinosaury a dalšími atrakcemi, jako jsou Tunel Czasu, Prehistoryczne Ocenarium či obrovské tématické hřiště.Fotogalerie zde.


OCHABY

Rozhodně blíže leží Dream Park Ochaby. To je místo všemožných atrakcí s vyžitím pro všechny věkové kategorie. Od obligátních dinosaurů, přes dům vzhůru nohama, kde se vám zaručeně udělá šoufl, lanový park až po kýčovitý park miniatur.Fotogalerie zde.


VE VĚTŠÍ DÁLCE aneb PÁR BONUSŮ

KĿODZKO

Ač leží Kƚodzko více než dvě a půl hodiny daleko, rozhodně si zaslouží návštěvu. Je možné jej naplánovat jako zástavku například při cestě do Adršpachu a přilehlých končin.


Město opět kombinuje pro Polsko tak typickou ošuntělost s množstvím zajímavostí. Nad centrem se tyčí vojenská pevnost a pod ním podzemní turistická trasa.Fotogalerie zde.


WAĿBRZYCH

A úplně nejdál nedaleko města Waƚbrzych se nachází Zamek Książ, který je opředen mnoha legendami. Třeba tou o vlaku plném zlata.


Nicméně je to monumentální zámek obklopen lesy, kdy pěší cestou k němu si lze prohlédnout krásné koně.


Velkou předností tohoto zámku je možnost si jej prohlédnout i bez průvodce, což ocení především rodiče malých dětí, které by tradiční prohlídku s upovídaným průvodcem nezvládly. Spočinout lze posléze v přilehlé zahradě.


Fotogalerie zde.

Pokračování zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama