Objevování Polska (část 4.)

15. října 2017 v 18:31 |  Z cest
Zatímco první a druhá část byla sumářem toho, co se nám do té doby podařilo objevit, třetí byla živým zápiskem, který byl aktualizovaný dle toho, jak se nám dařilo prozkoumávání severních sousedů. To stejné platí o této čtvrté části.

ZORY - TWINPIGS

Nádherné babí léto naprosto vyzývalo k výletu do westernového městečka Twinpigs, kde je taková spousta atrakcí, že se tam dá hravě strávit celý den. A vyžití je zde pro děti a i pro rodiče, jsou-li v nich ještě alespoň z části děti.

Fotogalerie zde.


WROCLAW

Dlouho plánovaná návštěva se konečně uskutečnila. Wroclaw je příjemné město, které kombinuje místní, studenty a turisty v odlehčené atmosféře. Historické centrum je až vypiplané, ale kousek od něj lze narazit na obyčejné bytovky v duchu nejlepších komunistických pomst. Další rozměr mu dává řeka Odra a spousta ostrovů. V okolí řeky je spousta míst na odpočinek či lehké sportovní vyžití.
Bloudění po centru zpříjemňuje nespočet trpaslíků, kteří se stali novodobým symbolem města. Nejedná se naštěstí o nějaké kýčovité trpaslíky tak typické pro české zahrádky či příhraniční tržnice, ale o decentní a mnohdy vtipné postavičky ztvárňující různé lidské činnosti.Pozornost si zaslouží i místní ZOO, kterému jednoznačně dominuje Afrykarium. Jedná se o naprosto fantastický prostor, kde lze pozorovat spoustu vodních živočichů - od rybiček, přes žraloky, tučňáky až po hrochy. Tady lze trávit celý den.Fotogalerie:


DINOPARK USTROŃ

Městečko Ustroń nenabízí pouze lehce bizarní Lesny Park (viz část 3), ale také na kraji obce jistým způsobem lokální (rozuměj lehce omšelý) Park ruchomych dinozaurów i ogromnych owadów. Jak sám název napovídá, nachází se zde část věnovaná dinosaurům, kteří se nejen hýbou, ale i vydávají spousty zvuků, a také různým druhům hmyzu. Ono vidět blechu či klíště v lidské velikosti je docela formativní zážitek.
Fotogalerie zde.

Pokračování zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo.KaWaii.PikaChu Emo.KaWaii.PikaChu | Web | 4. května 2018 v 21:17 | Reagovat

Překrásný fotografie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama